top of page

יוצאים מהפלונטר: איך פורמים קשרים בשרשראות וצמידים ואיך נמנעים מהם מראש?

עודכן: 30 ביוני 2022

נכון שיש דברים יותר מתסכלים בחיים, אבל וואו, כמה שזה מעצבן כשאנחנו ממהרות לצאת מהבית, באות להשלים את הלוק עם השרשרת שלנו ומגלות שיש בה ערימות של קשרים ובלגן אחד גדול. ברגע זה, כשאת בשיא הלחץ, את פחות שקולה וסבלנית ובעיקר עצבנית, אז איך לעזאזל פורמים את הקשרים? לפני שאת מתייאשת ומוותרת בשברון לב על השרשרת, אספנו לך את כל השיטות וגם טיפ אחד קטן שיהיה לך להבא מחכה לך בסוף.

TIWIP - שרשראות

בגדול יש ארבע שיטות שמבוססות על אותו רעיון מרכזי, כל מה שאת צריכה זה סבלנות וכמה עזרים בייסיק שיש בכל בית.

כלל אצבע ראשון שתקף לכל אחת מהשיטות: תעבדי על משטח לבן/ בהיר ורחב, על גביו תוכלי לפרוס את השרשראות באזור מואר. כשאת פורסת את השרשרת ומותחת אותה, חפשי את הנקודות בהן נמצאים הקשרים. תהיי עדינה מאד כשאת מזהה אותם, אנחנו רוצות להימנע מהידוק הקשר, שזו תופעה די שכיחה שהפוכה מהתוצאה שאנחנו רוצים.

  1. השיטה הלבנה: את צריכה טלק, סיכת בטחון/ מחט/ קיסם ונייר סופג.

פזרי טלק בנדיבות על גבי השרשרת או הצמיד, תוודאי שהוא חודר ונספג בתכשיט, אנחנו רוצות את זה. המגע של הטלק עם התכשיטים למעשה משחרר את הקשרים, הטלק מתנהג כמעין חומר סיכה. לאחר מכן, השתמשי באצבעותייך והיעזרי בסיכת בטחון, קיסם או מחט כדי לפרום את הקשרים ע"י נעיצתם במרכז הקשר. לאט לאט תצליחי לפרום את הקשר וזה בסדר גם להוסיף טלק כדי לזרז את התהליך. לבסוף, היעזרי בנייר סופג על מנת לנקות את התכשיטים ואת סביבת העבודה. אל תדאגי, הנייר יספוג גם את שאריות הטלק העקשניות ביעילות.


  1. השיטה המשומנת: אם אין לך טלק בבית, גם שמן זית יעשה את העבודה. את צריכה שמן זית, מקלוני אוזניים, סבון עדין או חומר לניקוי תכשיטים ונייר סופג.

שימי מעט שמן זית בקערה קטנה וטבלי מקל אוזניים בקערה. מרחי את שמן הזית על הקשר באמצעות מקל האוזניים. אם הקשר עקשן במיוחד, תעסי את הקשר בעזרת השמן עד שהוא ישתחרר. לסיום תנקי את התכשיט והסביבה בעזרת סבון עדין או חומר לניקוי תכשיטים על מנת לא להשאיר אותם שומניים, ספגי ויבשי היטב באמצעות נייר סופג.


  1. השיטה המבריקה: את צריכה מנקה חלונות (שפריצר- כזה שמשפריצים על החלון ואז מנגבים עם נייר עיתון), מקל אוזניים, קופסת אוכל מפלסטיק (טאפרוור), סבון עדין ונייר סופג.

התיזי מספר שפריצים ממנקה החלונות על מקל האוזניים ומרחי על הקשר. לאחר מכן, הניחי את התכשיט בתוך קופסת פלסטיק עם מכסה ושימי את הקופסא על מכשיר רוטט בביתך, כמו למשל מכונת הכביסה או המייבש. תוך כמה דקות הקשר יתחיל להיפרם, עזרי לו בעזרת קצות האצבעות והתחילי לפרום אותו.

בסיום התהליך מלאי את הקופסא במים ומעט סבון עדין, טבלי בה את השרשרת, עסי מעט, שטפי עם מים נקיים וייבשי בעזרת נייר סופג.


  1. השיטה הקלאסית: את צריכה נעץ, סיכת בטחון, קיסם, מחט או מברג קטן.

אם אין בידך את המוצרים שציינו עד כה, אל חשש, לא הכל אבוד. את עדיין יכולה לפתור את הפלונטר בעזרת אחד מהעזרים הבסיסיים שציינו ולעבוד בריכוז ובסבלנות. נעצי את הקצה שלו במרכז הקשר והשתמשי בו כדי להניע לאט את הקשר. לאחר מכן, תוכלי לעבוד עם שתי סיכות, או עם האצבעות שלך, כדי לפרום את השרשראות לאט, לאט. חשוב להיות עדינים במיוחד כשבוחרים בשיטה הזו על מנת לא לקרוע את השרשרת.


TIWIP - תכשיטים במבצע

ועוד טיפ קטן שנשמע פשוט אבל עושה קסמים: כשאת מסירה את השרשרת, הקפידי לסגור אותה, זה יחסוך לך הרבה התעסקות וימזער את הסיכוי שייווצרו קשרים וגם את חומרת הקשר. אז זהו, עשינו את שלנו ואת יכולה להגיד שלום ולא להתראות לחוויה הלא נעימה הזו של קשרים בשרשרת או בצמיד האהובים עלייך. שמחנו לעזור, תודי לנו כבר אחר כך😉.


עכשיו שאת יודעת איך לפרום את הקשרים בשרשראות, הגיע הזמן להתחדש בכמה שרשראות חדשות :) בואי לראות את השרשראות שלנו, ואל תשכחי את המבצע, 3 תכשיטים רק 250 שקלים! והמשלוח חינם! (*קוד קופון: TIWIP) בואי להתחדש


コメント


bottom of page