google-site-verification=Pk8flg_P4fteg92dPJLDqT23Xh642sDMTCMSw_eTBC4
top of page

מה זה צמיד טניס?

התאריך הוא ספטמבר 1987, המקום הוא אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס, השחקנית היא כריס אוורט והאירוע הוא פריצת השם 'צמיד טניס' ותחילת הפופולריות שלו אצל נשים ברחבי העולם.

במהלך משחק טניס לוהט, נפל לאוורט צמיד שורת היהלומים שלה על המשטח; היא ביקשה לעצור את המשחק כדי לחפש את הצמיד שלה וכל העולם ראה ונשבה בקסם. מאותו רגע מכונן, נשות העולם אימצו את הסטייל החדש והחלו לענוד צמידים בעיצוב שורת (או שורות) יהלומים משובצים. ברבות הזמן העיצוב נשאר מאוד פופלארי, מה שגרם לחברות האופנה ויצרניות התכשיטים להרחיב את היצע צמידי הטניס ולהנגיש את העיצוב לקהל הרחב, גם בצמידים שאינם זהב ועם שיבוץ שאינו יהלומים. כיום ניתן למצוא צמידי טניס ממגוון חומרים, כולל כסף אמיתי, ובשיבוץ זרקוני AAA איכותיים.

סיפור יפה, שכנראה תמצאי מסופר ברוב המקורות אליהם תפני כדי למצוא את המקור של צמיד הטניס. כמובן, הסיפור נכון בחלקו, אבל בואו נעשה רגע סדר בפרטים.

קודם כל, לעיצוב עצמו ולמקורות של צמיד הטניס:

כשנשבר לאוורט הצמיד היא הרי כבר ענדה בדיוק את העיצוב שעתיד להקרא צמיד טניס, כך שהעיצוב עצמו לא נוצר כתוצאה מ או בהשראת משחק הטניס המדובר. בהיסטוריה של עולם התכשיטים מוזכרים צמידי שורת יהלומים כבר בשנות ה-20 של המאה ה-20, כתכשיטי יוקרה של החברה הגבוהה, וכבר בשנות ה-70 הוטבע הביטוי 'צמיד טניס', באמת בהקשר של כריס אוורט אבל פחות בעקבות אירוע מכונן אחד. במסעה אל המקום הראשון בדירוג העולמי, במהלך שנות ה-70, צמיד שורת היהלומים שענדה אוורט במשחקיה שיווה לה מראה יוקרתי ואקסטרווגנדי. הפריצה המטאורית שלה והלוק המרשים ויוצא הדופן של הצמיד הביאו לכינוי 'צמיד טניס'. הביטוי לא מיוחס לאדם ספציפי אלא הפך שגור ברוח ההישגים והסטייל המיוחד.


שתי עדויות נוספות למקור המוקדם יותר של הביטוי נמצאים בכתבה של הניו יורק טיימס מיולי 1987-' Toward a Beautiful Backhan', שם מוזכרת הפופולריות של צמידי הטניס במועדים מוקדמים יותר ממשחק הטניס של ספטמבר 87, ובכתבה של הלוס אנג'לס טיימס מאוגוסט 1987 - 'Cash, Quiche a Good Combo for CHS Bash', שם מדברים על תרומתו של הטניסאי פט קאש לאופנת עגילי היהלום הצמוד אצל גברים ומזכירים את כריס אוורט ותרומתה לצמיד הטניס ('.. And let’s not forget what Chris Evert did for the diamond “tennis bracelet.”'). שתי הכתבות, כאמור, פורסמו לפני משחק הטניס באליפות ארה"ב הפתוחה.

גם כששואלים את אוורט עצמה, תשובתה היא שבאמת נשבר לה צמיד הטניס על המגרש ושזה באמת קרה באליפות ארה"ב הפתוחה, רק שהיא זוכרת את המקרה ב-1978, כשאליפות ארה"ב עברה מפורסט הילס לפלאשינג מדו. כנראה שהשנים התערבבו במהלך השנים.

ובאמת, הגיוני יותר שצמידי הטניס הפכו פופלארים יותר בשנות ה-70, עם התחזקות סצנת הדיסקו ופריצת הסטייל של לבוש עממי יחד עם אלמנטים עדינים יותר של תכשיטי יהלומים. כך המעצבת אלסה פורטי עיצבה שרשרת יהלומים שניתן ללבוש עם כל אאוטפיט עבור טיפאניס - 'Diamonds by the Yard', כך אלדו צ'יפולו עיצב את צמיד האהבה הקלאסי ואת עיצוב המסמר עבור את קרטייה, וכך נכנס לאופנה גם צמיד הטניס.


אז מה זה צמיד טניס? צמיד אלגנטי שכולל פס דק של מתכת (זהב צהוב או לבן במקור וכסף 925 או סגסוגות מתכת מגוונות בימינו) עליו משובצות אבנים יקרות בשורה (במקור שובצו יהלומים וכיום נהוג לשבץ בעיקר זרקוני AAA איכותיים). יחודיות העיצוב של צמיד הטניס באה לידי ביטוי במראה האלגנטי והיוקרתי ובגמישות שמקבל הצמיד, מעצם השיבוץ הנפרד של כל אבן על הצמיד. במקור נקרא צמיד הטניס 'צמיד נצחי'.

למה חשוב לשים לב ואיך את בוחרת צמיד טניס:

אמנם העיצוב המיוחד שומר על גמישות יחסית של צמיד טניס, אבל בכל זאת מדובר ברצף של אבנים משובצות והגמישות שניתן ליצר מוגבלת. לכן, חשוב לוודא שהצמיד אינו הדוק מדי ויושב בנוחות על היד. כדי שתוכלי לקבוע בדיוק את אורך הצמיד הנכון עבורך, אנחנו ממליצות על צמיד טניס עם אפשרות לכיוונון גודל הצמיד, כך תוכלי להתאים את היקפו לנוחות מירבית בכל סיטואציה.

בואי לראות את קולקציית הצמידים שלנו ובחרי לך את הצמיד המושלם שלך, לחצי כאן TIWIP.co.il | תכשיטים שעושים אותך (עוד יותר) יפהComments


bottom of page